Sosyal Medya Siteleri Listesi

Aşağıda, 2018 Mart itibariyle dünya çapındaki en popüler 200 sosyal media listesi yer almaktadır. Liste büyümeye devam etmekte ve periyodik olarak güncellenmektedir.

En Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri 2018

  1. Facebook hala dünyadaki en büyük sosyal ağdır. Aralık 2017 itibarıyla yaklaşık 2 milyar aylık kullanıcısı olduğu söyleniyor.
  2. WhatsApp , ağırlıklı olarak anlık mesajlaşma içib kullanılan bir sosyal ağ platformudur. Bir süre önce Facebook tarafından satın alındı ve Ocak 2018 itibariyle yaklaşık 1 milyar kullanıcıya sahip olduğu tahmin ediliyor.
  3. LinkedIn , özellikle profesyoneller tarafından kullanılan bir sosyal ağ platformudur. Microsoft'un bir ticari markası olan LinkedIn, Ocak 2018 itibariyle yaklaşık 500 milyon kullanıcıya sahiptir.
  4. Google+ , Google tarafından geliştirilen ve Ocak 2018 itibariyle yaklaşık 150 milyon kullanıcıya sahip olan bir sosyal ağdır.
  5. Twitter , 280 karakterle sınırlı tweet yayınlayabilen yaklaşık 320 milyon kullanıcıya sahip bir sosyal ağdır.
  6. Instagram bir fotoğraf ve video paylaşım sosyal ağıdır. Facebook’un bir parçası olan Instagram Ocak 2018 itibariyle yaklaşık 800 milyon kullanıcıya sahip.
  7. Pinterest içeriğin pinler biçiminde eklendiği bir sosyal ağdır ve 2018 Ocak itibariyle yaklaşık 200 milyon kullanıcıya sahiptir.
  8. Befilo (Yeni) Herkesin herkesle otomatik olarak arkadaş olduğu yeni bir sosyal ağdır.
  9. Zoimas (Yeni) bağımlılık karşıtı bir sosyal ağ olan Zoimas kullanıcılarını çevrimiçinde mümkün olduğu kadar az tutmaktadır. Daha pek çok bağımlılık karşıtı uygulaması vardır.
  10. Messenger (Yeni), facebook içinde çalışan başka bir anlık mesajlaşma platformudur. Kullanıcıları, Ocak 2018 itibariyle yaklaşık 1,2 milyar olarak tahmin ediliyor.
  11. Snapchat , Ocak 2018 itibariyle 200 milyon kullanıcıya sahip, çoğunlukla görsel-işitsel içerik ağıdır.
  12. Quora kullanıcıların istediği soruları cevapladıkları soru-cevap tabanlı bir sosyal ağ platformudur. Ocak 2018 itibariyle yaklaşık 200 milyon kullanıcıya sahiptir.
  13. GirlsAskGuys (Yeni) Karşı cinslerin birbirlerine soru sorduğu ve cevapladığı bir sosyal ağ platformudur.
  14. ProductHunt (Yeni) Yeni ürünlerle ilgili içeriğe öncelik veren yeni bir sosyal ağdır.
  15. AngelList (Yeni) esas olarak yeni yatırımcılar ve başlangıç girişimcileri tarafından kullanılan bir sosyal ağ platformudur.
  16. Kickstarter (Yeni) İnsanların fon almak için ürünlerini veya ürün fikirlerini belirleyebileceği fonlama platformudur. Sitenin yaklaşık 10 milyon destekçisi var.
  17. WeChat ağırlıklı olarak Çin'de kullanılan bir mobil mesajlaşma platformudur. Ayrıca İngilizce olarak uluslararası bir versiyon da sunuyor.
  18. Skype , ses, video ve metin kullanılarak anlık mesajlaşma yapılan bir platformdur. Aylık 300 milyondan fazla aktif kullanıcısı var ve şimdi Microsoft'un bir parçasıdır.
  19. Viber video ve metin kullanılarak mesajlaşma imkanı sağlayan Skype tarzı bir sosyal ağdır. 800 milyondan fazla kullanıcısı var.
  20. Tumblr 350 milyondan fazla bloga ve 500 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olan bir sosyal ağdır.
  21. Line , Japonya’da popüler olan ve aynı zamanda İngilizce’yi ve diğer dilleri de destekleyen bir anlık mesajlaşma sosyal ağıdır. Dünya çapında 600 milyondan fazla kullanıcısı var.
  22. Gab (Yeni) Kullanıcıların gab şeklinde, 300 karaktere kadar mesaj yazabildikleri bir sosyal ağdır. Yaklaşık 200.000 kullanıcısı var.
  23. VK Daha ziyade Rusya ve eski Sovyetler Birliği ülkelerinde kullanılan ve 400 milyonun üzerinde kullanıcısı olan facebook tarzı bir sosyal ağdır.
  24. Reddit 500 milyondan fazla aylık ziyaretçisi olan bir sosyal ağdır. Metin mesajları veya doğrudan bağlantılar sitede paylaşılabilir ve popülerliği belirlemek için üyeler tarafından oylanabilir.
  25. Telegram 100 milyonun üzerinde bulut tabanlı bir anlık mesajlaşma servisidir. aktif aylık kullanıcılar.
  26. Tagged yeni arkadaşlar edinmek için kullanılan bir sosyal ağdır. Sitenin dünya çapında yaklaşık 20 milyon tekil ziyaretçisi var.
  27. Myspace , ağırlıklı olarak müzisyenler ve sanatsal gruplar tarafından kullanılan bir sosyal ağdır. Bir zamanlar ABD'deki en iyi sosyal ağdı, ancak şimdi sadece birkaç milyon kullanıcısı var.
  28. Badoo , dünyanın en çok kullanılan arkadaşlık ağlarından biridir. 360 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı var.
  29. Stumbleupon , kullanıcıları için içerik keşfine odaklanan bir sosyal ağdır. Tüm popüler tarayıcılarda bir tarayıcı araç çubuğu olarak sunulur.
  30. Foursquare , kullanıcının konumuna ve önceki satın alımlara göre kişiselleştirilmiş öneriler sunan bir sosyal ağdır. On milyonlarca kullanıcıya sahip ve kurumsal alanda hızla büyüyor.
  31. MeetMe , kullanıcıların mobil cihazları kullanarak iletişim kurmalarına odaklanan bir sosyal ağdır. Günlük 2,5 milyondan fazla aktif kullanıcı var.
  32. Meetup , belirli bir konu veya tema etrafında bir grup insanın bir araya gelmesini kolaylaştıran bir sosyal ağdır. Yaklaşık 32 milyon kullanıcıya sahiptir.
  33. Skyrock öncelikle üyelerine blog oluşturma yetenekleri sunan bir Fransız sosyal ağıdır. Birkaç milyon üyesi var.
  34. Pinboard (Yeni) ücretli yer imleri paylaşımına izin veren sosyal ağdır. Kullanıcılar bu sitede reklamsız bir deneyimden yararlanabilir.
  35. Kiwibox , blog yazıları ve fotoğraflar sunan ve genç yetişkinlere hitap eden bir sosyal ağdır. Yaklaşık 3 milyon üyesi var.
  36. Twoo (Yeni) 181 milyon üyesine profil oluşturma, resim yükleme ve diğer kullanıcılarla sohbet etme olanağı veren bir sosyal ağdır.
  37. Yelp (Yeni) fotoğraf paylaşmak, değerlendirme yazmak ve arkadaşlarınızın etkinliklerini görmek için kullanılan ve sosyal özelliklere sahip olan değerlendirme ve ev hizmetleri ağıdır.
  38. Snapfish fotoğraf paylaşımı ağırlıklı bir sosyal ağıdır. Üyeler fotoğraflar için sınırsız depolama alanından yararlanabilirler. Sitede on milyonlarca üye var.
  39. Flickr , on milyondan fazla üyesi olan bir fotoğraf ve video paylaşım sosyal ağıdır. İçinde 10 milyardan fazla fotoğraf var.
  40. Photobucket , on milyardan fazla fotoğraf ve video barındıran bir sosyal ağdır. Ocak 2018 itibariyle 100 milyon üyesi var.
  41. Shutterfly (Yeni) üyelerin fotoğrafları, kupa ve tişört gibi kişiselleştirilmiş hediyeler oluşturmak için kullanabilecekleri bir paylaşım sitesidir. 2 milyon üyesi var.
  42. 500px (Yeni) Kanada’da kullanılan, fotoğraf paylaşımı ağırlıklı bir sosyal ağdır. 1,5 milyondan fazla aktif üyesi var.
  43. DeviantArt , 38 milyonun üzerinde kayıtlı üyeye sahip bir sanat paylaşım ağıdır.
  44. Dronestagram (Yeni) dronlar kullanılarak çekilen fotoğrafların paylaşıldığı bir sosyal ağdır.
  45. Fotki (Yeni) > 1,6 milyondan fazla üyeye sahip ve içinde 1 milyar fotoğraf olan bir sosyal ağdır.
  46. Fotolog 20 milyondan fazla benzersiz ziyaretçiye sahip bir fotoğraf blog sitesidir.
  47. İmgur (Yeni) üyelerin fotoğrafları oylayabileceği (ve sıralayabileceği) bir sosyal ağdır.
  48. Pixabay (Yeni) ağırlıklı olarak fotoğraf ve video paylaşımın yapıldığı bir sosyal ağdır.
  49. WeHeartIt , ilham verici görüntülerin paylaşıldığı bir sosyal ağdır. Sitenin 45 milyondan fazla üyesi var.
  50. 43Things (Yeni) üyelerin kilo vermek veya bir koşu koşmak gibi bir hedef belirleyebildikleri bu hedefleri arkadaşlarıyla paylaşabildikleri bir sosyal ağdır.
  51. Path , paylaşılmış fotoğrafların gizliliğini denetlemek için zengin özelliklere sahip bir fotoğraf paylaşım ve mesajlaşma ağıdır. Özellikle Endonezya'da yaygındır.
  52. Uplike (Yeni) kullanıcıların fikirlerini kamuyla paylaşmalarını sağlayan bir sosyal ağdır. Uygulama şu anda yaklaşık 160 ülkede milyonlarca insan tarafından kullanılıyor.
  53. Last.fm , kullanıcıların müzik keşfetmeleri için önerilerin sunulduğu bir sosyal ağ. Sitede on milyonlarca kullanıcı ve 12 milyondan fazla müzik parçası var.
  54. VampireFreaks , milyonlarca üyeye sahip olan ve gotik-endüstriyel alt kültürlere yönelik içeriğin ağırlıkta olduğu bir sosyal ağdır. Site aynı zamanda flört için de kullanılıyor.
  55. CafeMom , annelere yönelik bir sosyal ağdır. Aylık 8 milyondan fazla benzersiz ziyaretçisi var.
  56. Ravelry el örgüsü ve dokuma meraklılarına hitap eden bir sosyal ağdır. Sitenin 7 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı var.
  57. ASmallWorld , üyeliğin davetle yapılabildiği ücretli bir sosyal ağdır. Site lüks seyahat ve sosyal bağlantılar kurmaya odaklanıyor, 250 bin civarında üyesi var.
  58. ReverbNation , müzisyenlerin kariyerlerini yönetmelerine yardımcı olan bir sosyal ağdır. Sitede üye olarak yaklaşık 4 milyon müzisyen var.
  59. SoundCloud (Yeni) kullanıcıların orijinal olarak oluşturdukları sesleri yüklemesine, kaydetmesine, tanıtmasına ve paylaşmasına olanak veren bir sosyal ağdır. 150 milyon civarında üyesi var.
  60. Cross.tv , Hıristiyan içeriğini 650.000'e kadar paylaşan bir sosyal ağdır. üyeler.
  61. Flixster yeni filmleri keşfetmek, filmleri öğrenmek ve filmlerde benzer zevklere sahip olanlarla tanışmak için kullanılan bir sosyal ağdır.
  62. Gaia anime ve sosyal forum temalı bir sosyal ağdır. 25 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı var.
  63. BlackPlanet , Afro-amerikalılar için buluşma, tanışma ve iletişime odaklanan bir sosyal ağdır. Sitenin yaklaşık 20 milyon üyesi var.
  64. My Muslim Friends Book (Yeni) 175 ülkede yaşayan müslümanların birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlayan bir sosyal ağ. Şu anda yaklaşık 500 bin üyesi var.
  65. Care2 , dünyanın dört bir yanından aktivistlerin politik ve çevresel sorunları tartıştıkları bir sosyal ağdır. Sitede yaklaşık 40 milyon kullanıcı var.
  66. CaringBridge , benzer sağlık sorunlarıyla karşılaşan hastaların iletişim kurmalarına yönelik bir sosyal ağdır.
  67. GoFundMe (Yeni) herhangi bir nedenden dolayı para toplamak için kullanılabilecek bir sosyal ağdır.
  68. Tinder (Yeni) 50 milyondan fazla kullanıcının kullandığı mobil tabanlı bir sosyal ağdır.
  69. Crokes (Yeni) paylaşımların 300 karakterle sınırlı olduğu ve ağırlıklı olarak yazarlar tarafından kullanılan bir sosyal ağdır.
  70. Goodreads (Yeni) kitap önerebilen ve arkadaşlarının ne okuduğunu görebilen kitap severler tarafından kullanılan bir sosyal ağdır. Site Amazon'a aittir ve on milyonlarca üyesi vardır.
  71. Internations (Yeni) dünya çapında 390 şehir arasında göçmenleri birbirine bağlayan bir sosyal ağdır. 3 milyon kullanıcısı var.
  72. PlentyofFish (Yeni) çeşitli önemli hizmetler sunan ve 100 milyondan fazla kayıtlı üyeye sahip olan bir sosyal ağdır.
  73. Minds (Yeni) kullanıcıların çeşitli konularda kanallar oluşturmalarına ve aynı zamanda çevrimiçi aktiviteleri için kullanıcıları ödüllendirmelerine olanak sağlayan bir sosyal ağdır. İnternet'te özgürlüğü ve gizliliği teşvik eder ve 2 milyondan fazla üyesi vardır.
  74. Nexopia , üyelerinin forumlar oluşturmalarına izin veren Kanada merkezli bir sosyal ağdır. Sitenin 1 milyondan fazla kullanıcısı var.
  75. Glocals , göçmen topluluklar için İsviçre'de oluşturulan bir sosyal ağdır. Üyelerin buluşmalarını, etkinlik düzenlemelerini ve bilgi paylaşmalarını sağlar.
  76. Academia (Yeni) akademisyenlere yönelik bir sosyal ağdır. Platform bildiriler paylaşmak, etkilerini izlemek ve belirli bir alanda araştırmayı takip etmek için kullanılabilir. Sitenin 55 milyondan fazla kullanıcısı var.
  77. Busuu (Yeni) yabancı dil öğrenmeyi kolaylaştırmaya odaklanan bir sosyal ağdır.
  78. English, baby! (Yeni) konuşma İngilizcesi ve argo öğrenmek için kullanılan bir sosyal ağdır. Yaklaşık 1,6 milyon üye tarafından kullanılıyor.
  79. Italki (Yeni) yeni dilleri öğrenmeye yardımcı olmak için dil öğrencileri ve dil öğretmenleri arasında bağlantı sağlayan bir sosyal ağdır. Sitede 1 milyondan fazla öğrenci var.
  80. Untappd (Yeni) üyelerin tükettikleri birayı puanlamalarına, rozet kazanmalarına, biralarının fotoğraflarını paylaşmalarına, yakındaki mekanların listelerini gözden geçirmelerine ve arkadaşlarının hangi birayı içtiklerini görmelerine izin veren bir sosyal ağdır. Sitede yaklaşık 3 milyon üye var.
  81. Doximity (Yeni) ABD'deki klinikçilere yönelik bir sosyal ağdır. 800 bin civarında üyesi var.
  82. Wayn , benzer fikirlere sahip kişileri birbirine bağlayan bir seyahat ağıdır. Sitenin 20 milyondan fazla kullanıcısı var.
  83. CouchSurfing üyelerin birbirlerini ev sahibi olarak ağırlayabilmelerini sağlayan bir sosyal ağdır. Sitede yaklaşık 15 milyon üye var.
  84. TravBuddy bir seyahat arkadaşı bulma konusunda uzmanlaşan bir sosyal ağdır. Sitenin yaklaşık yarım milyon üyesi var.
  85. Tournac (Yeni) aynı yere seyahat eden insanları buluşturan, gezginlere yönelik bir sosyal ağdır.
  86. Cellufun 2 milyondan fazla üyesi olan ve üyelerin ancak mobil cihazla iletişim kurabildikleri bir oyun topluluğu ağıdır.
  87. MocoSpace 2 milyondan fazla kullanıcısı olan bir sosyal oyun sitesidir.
  88. Zynga (Yeni) milyonlarca günlük kullanıcı tarafından oynanan, popüler oyunlar arasında Farmville, Draw Something ve Zynga Poker gibi oyunların olduğu bir sosyal ağdır.
  89. Habbo , gençlere yönelik bir oyun sitesidir. Aylık 5 milyondan fazla benzersiz ziyaretçisi var.
  90. YouTube , kullanıcılarının video yüklemelerine olanak veren dünyanın önde gelen video paylaşım ağıdır.
  91. FunnyOrDie , kullanıcıların video paylaşmalarına ve derecelendirmelerine olanak tanıyan bir komedi video ağıdır. Ağın yüz milyonlarca izleyici var.
  92. Tout , işletmelerin çevrimiçi video gelirlerini artırmasına ve sürdürmesine yardımcı olan bir video paylaşım ağıdır. Aylık 85 milyon izleyiciye sahiptir.
  93. Vine 6 saniyelik videolar için bir video paylaşım ağı olarak popülerlik kazandı. Şimdi Twitter'ın bir parçası.
  94. Sınıf arkadaşları , ABD'de özellikle lise arkadaşlarının birbirlerini bulmalarına odaklanan bir sosyal ağdır.
  95. MyHeritage , kullanıcıların aile soyağacı oluşturmasını sağlayan oline bir soyağacı ağıdır. Sitenin dünya çapında 80 milyon kullanıcısı var.
  96. 23andMe (Yeni) müşterilerini DNA analizine dayanarak akrabalarıyla buluşturan analiz şirketinin sosyal ağıdır. Aynı zamanda, kişinin DNA analizine dayanan herhangi bir sağlık sorununa sahip olup olmadığını da belirler.
  97. Ancestry (Yeni) kullanıcıların atalarını bulmalarına yardım eden bir sosyal ağdır. Sitede yaklaşık 2 milyon üye var.
  98. Viadeo çoğunlukla Avrupa'da işletme sahiplerini, girişimcileri ve yöneticileri buluşturan bir sosyal ağdır. Yaklaşık 50 milyon üyesi var.
  99. Tuenti , üniversite ve lise öğrencilerine adanmış bir sosyal ağdır. Yaklaşık 12 milyon üyeye sahip ve özellikle İspanyolca konuşulan ülkelerde popüler.
  100. Xing , tüketiciler tarafından kullanılan ve kariyer odaklı bir sosyal ağdır. Xing, bir kuruluştaki özel ve güvenli bir ağı etkinleştirmek için kapalı grupları destekler.
  101. Nextdoor , komşuların mahalle etkinliklerini paylaşarak buluştukları bir sosyal ağdır. ABD’de 150 binden fazla mahalle Nextdoor’u kullanıyor.
  102. About.me , müşterilerinin sayısını artırmak isteyen serbest girişimcilere hizmet veren bir sosyal ağdır. Yaklaşık 5 milyon üyesi var.
  103. Cloob , ağırlıklı olarak İran ve Farsça konuşan ülkelerde hizmet veren bir sosyal ağdır.
  104. Crunchyroll , anime, çizgi film ve benzerlerini sevenlere yönelik bir sosyal ağdır.
  105. Cyworld bir Güney Kore sosyal ağ sitesidir. Yaklaşık 20 milyon üyeye sahip ve sadece Korece.
  106. DailyStrength , yaklaşık 43 milyon üyesi olan ve tıbbi destek topluluklarına odaklanan bir sosyal ağdır.
  107. Delicious , daha önce ziyaret ettiğiniz ama şu anda hatırlamadığınız web sitelerinin bağlantılarını kaydeden bir sosyal ağdır. Yaklaşık 9 milyon üyesi var.
  108. Diaspora , diğer kullanıcılarla sosyalleşmek için birçok farklı yol sunan, merkezi olmayan bir sosyal ağdır.
  109. Elftown , sanat, edebiyat, fantazi ve bilim ile ilgilenen bir topluluğa sahip bir sosyal ağdır. Yaklaşık 200 bin üyesi var.
  110. Ello , sanatçıları ve içerik oluşturucuları bir araya getiren bir sosyal ağdır.
  111. Zing , Vietnam’daki en büyük sosyal ağdır. Yaklaşık 7 milyon üyeye sahip ve yerel facebooktan daha büyük sayılıyor.
  112. eToro , sosyal yatırımcıları bir araya getiren dünya çapında bir sosyal yatırım ağıdır.
  113. Film Affinity , film ve televizyon dizilerinden hoşlanan insanları bir araya getiren bir sosyal ağdır.
  114. Filmow , kullanıcılarının filmleri listelemelerine, derecelendirmelerine ve önermelerine olanak veren Brezilya merkezli bir Sosyal ağdır.
  115. Canoodle , aynı ilgi alanlarına sahip kişileri bir araya getiren bir sosyal ağdır.
  116. Gapyear , dünya genelindeki yolcuları bir araya getiren bir sosyal ağdır.
  117. Gays , LGBT topluluklarına yönelik bir sosyal ağdır. 100 binden fazla üyesi var.
  118. Geni , kullanıcılarına kendi aile soyağaçlarını oluşturmalarını sağlayan bir sosyal ağdır. Diğer akrabaları katılmaya davet eder. Yaklaşık 180 milyon kullanıcıya sahiptir.
  119. Gentlemint yalnızca erkeklerle ilgili içeriğin paylaşıldığı bir sosyal ağdır.
  120. Telfie , eğlence dünyasına yönelik bir sosyal ağdır.
  121. hi5 , Avrupa ve Afrika ülkeleri ile Doğu Asya'da popüler olan en eski sosyal ağlardan biridir. Yaklaşık 80 milyon üyesi var.
  122. Hospitality Club ücretsiz konaklama için dünya çapında gezginleri ve ebv sahiplerini buluşturan bir sosyal ağdır.
  123. HR.com , dünya çapında insan kaynakları profesyonellerine yönelik bir sosyal ağdır.
  124. Hub Culture , üyelerine fiziksel ve dijital dünyada bağlantı oluşturmalarına izin veren bir sosyal ağdır.
  125. Indaba Müzik , dünya çapında müzik topluluklarına yönelik bir sosyal ağdır.
  126. Influenster , yeni ürünlerin çevrimiçi olarak yayınlanması ve değerlendirilmesine yönelik bir sosyal ağdır. Yaklaşık 1 milyon üyesi var.
  127. Library Thing kitaplara ve kitap okuyucu topluluğuna adanmış bir sosyal ağdır.
  128. Listography , listeler ve otobiyografi içeren bir sosyal ağdır.
  129. Live Journal , Rusça konuşulan ülkelerde çok popüler olan bir sosyal ağdır. .
  130. Hellolingo , yabancı dilleri öğretme ve öğrenme amaçlı bir sosyal ağdır.
  131. Mixi , Japonya’daki popüler olan bir sosyal ağdır. Yaklaşık 25 milyon üyesi var.
  132. Mubi , sinema topluluğu için abonelik tabanlı bir sosyal ağdır.
  133. Nasza Klasa , Polonya’da yaygın olarak kullanılan bir sosyal ağdır.
  134. Odnoklassniki , Rusça konuşan ülkelerde ve eski Sovyetler Birliği ülkelerinde çok popüler olan bir sosyal ağdır.
  135. PatientsLikeMe benzer hastalıklara sahip hastaları, bilgi ve deneyim aktarımı için buluşturan bir sosyal ağdır.
  136. Storia , kullanıcıların hikayelerini oluşturup paylaşabilecekleri bir sosyal ağdır. Ağın yaklaşık 10 milyon üyesi var.
  137. Bibsonomi , üyelerin bilimsel çalışmaları, araştırmaları yapabilecekleri ve bilgi toplayabilecekleri bir sosyal ağdır.
  138. Partyflock , evde elektronik müzik yapan üyeleri bir araya getiren Hollanda merkezli bir sosyal ağdır.
  139. Plurk , kullanıcıların plurk şeklinde içerik paylaştığı, özellikle Tayvan’da popüler olan bir sosyal ağdır.
  140. Qzone , Çin’deki en büyük sosyal ağlardan biridir. 480 milyon üyesi var ve sadece Çince. Ayrıca dünyanın 9. en büyük web sitesidir.
  141. Raptr , özellikle çevrimiçi oyunlar ile ilgilenen kullanıcılara hizmet veren bir sosyal ağdır.
  142. Renren , Çin'de özellikle üniversite öğrencileri arasında popüler olan, 200 milyon üyeye sahip bir sosyal ağdır.
  143. RoosterTeeth , çevrimiçi oyunlar, web siteleri, müzik ve anime için kullanılan bir sosyal ağdır.
  144. Weibo , Çin'de yaklaşık 300 milyon üyesi bulunan büyük bir sosyal ağdır.
  145. Smartican , Hindistan’da oldukça popüler olan bir sosyal ağdır.
  146. Spaces , Rusça konuşulan ülkelerde popüler olan bir sosyal ağdır.
  147. Stage32 , TV, sinema ve film endüstrisine yönelik bir sosyal ağ ve eğitim sitesidir.
  148. StudiVZ , Almanca konuşulan ülkelerde öğrencilere ve öğretmenlere yönelik bir sosyal ağdır.
  149. Taringa! , Arjantin’de ve İspanyolca konuşulan diğer ülkelerde çok popüler olan bir sosyal ağdır.
  150. Medium muhtemelen okuma ve yazma için dünyanın en büyük sosyal ağıdır. Yaklaşık 60 milyon kullanıcısı var.
  151. TravellersPoint , kullanıcıların seyahat deneyimlerini paylaştıkları bir çevrimiçi seyahat topluluğu ağıdır.
  152. Trombi , üyelerin eski arkadaşlarını buldukları bir fransız sosyal ağıdır. 9 milyondan fazla kullanıcısı var.
  153. Wattpad , okuyucuların ve yazarların buluştuğu, edebiyat temalı sosyal ağlardan biridir. Yaklaşık 65 milyon kullanıcısı var.
  154. WriteAPrisoner , kullanıcıları ve suçlardan etkilenen çocukları bir araya getiren ABD Florida merkezli bir sosyal ağdır.
  155. Xt3 , Avustralya'daki gençler için kurulmuş bir Katolik sosyal ağdır. Yaklaşık 70 bin üyesi var.
  156. Zoo.gr , dünyanın her tarafında bulunan Yunan halkının buluşmasına yönelik bir sosyal ağdır.
  157. Evernote , işletme profesyonellerini buluşturan uluslararası bir sosyal ağdır. Yaklaşık 15 milyon kullanıcısı var.
  158. Brave , web sitesi oluşturucuları, e-posta pazarlamacıları ve benzerleri için bir sosyal ağdır. 15 milyon kullanıcısı var.
  159. Hatena , yer işareti özelliğiyle bilinen bir Japon sosyal ağıdır. Kullanıcılar paylaştıkları URL'ler aracılığıyla etkileşime girer.
  160. LiveInternet , Rusya’daki en büyük sosyal ağlardan biridir. Üyelerinin yaklaşık 25 milyon olduğu tahmin ediliyor.
  161. Fc2 , Japonya’daki üçüncü büyük sosyal ağdır. Diğer birçok dilde de mevcuttur.
  162. Webnode , ücretsiz web sitesi oluşturma temelinde kullanıcıları bir araya getiren bir sosyal ağdır. 30 milyon kullanıcısı var.
  163. Zotero , sosyal bir ağ ve web araştırması için asistan olarak çalışan ücretsiz bir yazılımdır.
  164. Rediff , Hindistan merkezli, pinterest benzeri bir sosyal ağdır.
  165. Anobii , okuyucuların kitaplarla ilgili fikir alışverişinde bulunabileceği bir sosyal ağdır.
  166. Altervista , kullanıcıların ücretsiz olarak web siteleri oluşturabileceği bir İtalyan sosyal ağıdır. 2,5 milyon kullanıcıya sahip.
  167. Soup , kullanıcıların harika içerikleri paylaşmaya teşvik edildiği bir sosyal ağdır. Yaklaşık 4 milyon üyesi var.
  168. Miarroba , kullanıcılarının farklı içerik türlerini paylaşmalarını sağlayan İspanya merkezli bir sosyal ağdır.
  169. Blogster , kullanıcılarının blog oluşturmasına ve iletişim kurmasına olanak veren bir sosyal ağdır. Yaklaşık 1,5 milyon kullanıcısı var.
  170. GetJealus , kullanıcıların seyahatle ilgili içerikleri paylaştıkları bir sosyal ağdır.
  171. Spinchat , yeni insanlarla tanışabileceğiniz ve oyun oynayabileceğiniz bir sosyal ağdır.
  172. Postbit , içerik oluşturabileceğiniz ve diğer kullanıcılarla paylaşabileceğiniz bir sosyal ağdır.
  173. Kroogi , Rusça, İngilizce, sanatçıları, müzisyenleri ve ressamları bir araya getiren bir sosyal bir ağdır. Yaklaşık 100 bin kullanıcısı var.
  174. SlideServe , kullanıcıların slaytlarını ve Powerpoint sunumlarını karşıya yükleyip paylaşabilecekleri büyük bir sosyal ağdır.
  175. Slack , belirli üyeleri ve projelere takım üyelerini bir araya getiren bir sosyal ağdır.
  176. BandCamp , müzisyenleri ve sanatçıları buluşturan bir sosyal ağdır.
  177. Bitbucket , kullanıcıların kodlarını ve kodlama hakkındaki fikirlerini paylaşabilecekleri bir sosyal ağdır.
  178. Disqus , üyelerine içeriklerinin çevresinde çevrimiçi kitle oluşturmaları için izin veren bir sosyal ağdır.
  179. Dribble , tasarımcıların fikir alışverişinde bulunmalarını ve paylaşmalarını sağlayan bir sosyal ağdır.
  180. Houzz , kullanıcıların tasarım ve dekorasyonla ilgili bağlantı kurup içerik paylaştıkları bir sosyal ağdır.
  181. Jsfiddle , kullanıcıların HTML, CSS ve JavaScript’lerini test ettiği ve sergilediği bir sosyal ağdır.
  182. Letterboxd , kullanıcıların filmlerle ilgili içeriği beğendiği, incelediği ve paylaştığı bir sosyal ağdır.
  183. MeetVibe , kullanıcılarının o anda
  184. yakındaki insanların profillerini görüntülemelerini sağlayan cep telefonu tabanlı bir sosyal ağdır.
  185. MixCloud , kullanıcıların DJ'leri dinleyebileceği, liste oluşturabileceği ve listelerini diğer kullanıcılarla paylaşabileceği bir sosyal ağ.
  186. Slashdot , kullanıcıların haberlerine ve makalelerine diğer kullanıcılar tarafından yorum eklenebildiği bir sosyal ağdır.
  187. StackExchange , Quora'ya benzer soru-cevap tabanlı bir sosyal ağdır.
  188. Twitch , çevrimiçi oyunlara yönelik bir sosyal ağdır.
  189. Yummly , yemek tarifleri ve yemek pişirmeye yönelik bir sosyal ağdır.
  190. Bucketlist , kullanıcıların hedef belirleyebileceği ve diğer kullanıcılarla etkileşimde bulunabileceği bir sosyal ağdır.
  191. FicWad , kullanıcıların hikayelerini oluşturabilecekleri ve paylaşabilecekleri bir sosyal ağdır.
  192. Ameba , Japonca en büyük sosyal ağlardan biridir.
  193. Copains d'Avant , Fransa’da kullanılan bir numaralı sosyal ağdır.
  194. Douban kitap ve filmi bir araya getiren çok büyük bir Çin sosyal ağıdır.
  195. Hyves , yaklaşık 10 milyon kullanıcıya sahip olan Hollanda'daki en popüler sosyal ağdır.
  196. Ibibo , Hindistan'daki en büyük sosyal ağlardan biridir. Yaklaşık 4 milyon kullanıcısı var.
  197. Ning , kullanıcılarının sosyal bir web sitesi oluşturmasına olanak sağlayan bir sosyal ağdır.
  198. Hayatım , diğer kullanıcı yorumlarının kullanıcılara itibar puanları kazandırdığı bir sosyal ağdır.
  199. Howcast , kullanıcıların yüksek kaliteli video içeriği yükleyebileceği Youtube'a benzer bir sosyal ağdır.
  200. Scribd , üyelerin kitapları, dergileri ve sesli kitapları okuyabileceği büyük bir sosyal okuma ağıdır.
  201. Bigo Live , kullanıcıların yeteneklerini sergileyebilecekleri canlı akışlı bir sosyal ağdır. Singapur, Tayland, Japonya ve Hindistan'da çok popülerdir ve yaklaşık 40 milyon üyesi var.
 • Yukarıdaki listede önemli sosyal medya sitelerinin eksik olduğunu düşünüyorsanız, lütfen eksik siteleri bize bildirin, onları hemen ekleriz.